راهنمای آنلاین ورانگر راهنمای آنلاین ورانگر

یکی از مهمترین عوامل در انتخاب یک نرم افزار توجه به نحوه خدمات پس از فروش شرکت مورد نظر می باشد با توجه به نیاز مشتریان و لزوم برطرف نمودن مشکلات مشتری در کمترین زمان تیم
متخصصی از کارشناسان تمام تلاش خود را نمایند تا نگرانی ها و مشکلات پیش آمده را در اسرع وقت بر طرف نمایند.سامانه پیام کوتاه

 

خدمات حضوری

در صورت نیاز مشتری خدمات حضوری در محل تیم کارشناسان مربوطه در اسرع وقت اقدام به خدمات حضوری خواهند نمود.

خدمات تلفنی

مرکز خدمات پشتیبانی نرم افزار رستاک از گروه مهندسین نرم افزار که با پروسه های پخش بطور کامل آشنایی هستند تشکیل شده است.
کلیه تماسهای تلفنی مشتریان برای رفع اشکال، دریافت راهنمایی و مواردی از این قبیل به مرکز خدمات پشتیبانی ارجاع داده می شود تا کارشناسان مربوطه در کمترین مدت ممکن با ارائه راهکار و یا جواب قانع کننده به در خواست مشتریان در جهت جلب رضایتمندی آنان اقدام نمایند.

خدمات e-support

در جهت ارائه خدمات مطلوب و بروز به مشتریان و ارائه خدمات مستقیم در تمام نقاط کشور و جهان به مشتریان رستاک این شرکت اقدام به راه اندازی سایت خدمات اتصال الکترونیک به سخت افزار مشتری نموده است که بدون نیاز به حضور کارشناسان در محل مشتری خدمات بصورت اینترنتی و online در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت ممکن اقدام می شود.

سامانه پیام کوتاه

هدف از راه اندازی این سامانه اطلاع رسانی سریع به مشتریان در مورد به روز رسانی ورژن های جدید نرم افزارها/ماژول ها و قابلیت های نرم افزاری جدید اخبار مهم ورانگر استفاده می شود.
در ضمن از این سیستم برای دریافت نظرات و انتقادات و پیشنهادات مشتریان نیز استفاده می شود. شما می توانید با ارسال پیام کوتاه به شماره 300087758 با ما در ارتباط باشید.

نرم افزار پخش مویرگی ورانگر

عضویت در خبرنامه الکترونیکی

نادرست! ایمیل خود را وارد نمایید

عضویت در خبرنامه پیامکی

نادرست! شماره همراه 11 رقم است.